KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13117323
*
nr 1311 7323
Gustaf Adolf Fahle
(1906-1989), Sverige
Oljemålning, Gustaf Adolf Fahle (1906-1989), Fiskebod, Signerad. Olja på pannå, 32x39 cm
Gustaf Adolf Fahle, född 1906 i Norrköping, död 1989, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 mars 2020
kl 18:28:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 21:47:43
1
100 kr
2/3 18:22:00
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gustaf Adolf Fahle
Gustaf Adolf Fahle, född 1906 i Norrköping, död 1989, svensk målare.
Läs mer om Gustaf Adolf Fahle
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskebod gustaf adolf fahle olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06
-
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:15
*
Gustaf Adolf Fahle
Gustaf Adolf Fahle, född 1906 i Norrköping, död 1989, svensk målare.
Läs mer om Gustaf Adolf Fahle
nr 1311 7323
Gustaf Adolf Fahle
(1906-1989), Sverige
Oljemålning, Gustaf Adolf Fahle (1906-1989), Fiskebod, Signerad. Olja på pannå, 32x39 cm
Gustaf Adolf Fahle, född 1906 i Norrköping, död 1989, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/2 21:47:43 | 1 | 100 kr |
2/3 18:22:00 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gustaf Adolf Fahle
Gustaf Adolf Fahle, född 1906 i Norrköping, död 1989, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Gustaf Adolf Fahle
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskebod gustaf adolf fahle olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06 -
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:15